Jakie witaminy przyspieszają odchudzanie?

Jakie witaminy przyspieszają odchudzanie?

Witaminy na odchudzanie mogą pomóc w uzyskaniu i utrzymaniu szczupłej sylwetki, a przy okazji łagodzić uczucie głodu i wspomagać przetwarzanie kwasów tłuszczowych. Podpowiadamy, jakie witaminy wspomagają odchudzanie.

Odchudzanie jest skuteczne, gdy łączymy kilka metod. Wszelkie zioła na oczyszczanie organizmu, tabletki i suplementy na odchudzanie warto łączyć z systematycznym treningiem i zdrowym odżywianiem. Dieta powinna być bogata w witaminy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a więc w procesie odchudzania również odgrywają kluczową rolę. Które witaminy wspomagają odchudzanie?

 

Witamina c na odchudzanie

Kwas askorbinowy (witamina C) znany jest przede wszystkim z podnoszenia odporności. To tylko jedna z właściwości witaminy C, która bierze udział w metabolizmie kwasów tłuszczowych i cholesterolu (po treningu pozwala spalić więcej tłuszczu), wspomaga wchłanianie żelaza (zapobiega niedokrwistości), ma wpływ na wzrost i utrzymanie zdrowych kości (bierze udział w produkcji kolagenu).

Źródła witaminy C w diecie: czarna porzeczka, owoce cytrusowe, czerwona papryka, natka pietruszki, brukselka.

 

Witamina d3 a odchudzanie

Od pewnego czasu wiadomo, że u osób z otyłością występuje niedobór witaminy D. Suplementacja witaminy D3 może nie tylko wspomóc proces utraty zbędnych kilogramów, przyspieszyć spalanie tłuszczu i zmniejszyć uczucie głodu, ale też korzystnie wpłynąć na gospodarkę wapniowo-fosforanową, czyli wzmocnić kości.

 

Najlepszym źródłem witaminy D jest... słońce. W diecie niewielkie ilości witaminy D zawierają morskie ryby, pełne mleko i produkty mleczne, jajka, wątroba wieprzowa, niektóre margaryny.

Jacek Krajl

Witaminy z grypy B a odchudzanie

Wszystkie witaminy z grupy B są cenne przy odchudzaniu – biorą udział w spalaniu węglowodanów, są niezbędne dla procesów metabolicznych i procesów energetycznych.

Źródła witamin z grupy B w diecie są m.in.: jajka i nabiał, fasola, orzechy i pestki, drób, ryby, wątróbka.

 

Elite Diet - profil Facebook
Elite Diet - profil Instagram