Ćwiczenia odchudzające w domu. Jak ćwiczyć, żeby schudnąć?

Ćwiczenia odchudzające w domu. Jak ćwiczyć, żeby schudnąć?

Ćwiczenia wspomagające odchudzanie. Jak ćwiczyć w domu?

Chcesz odchudzić brzuch? Marzysz o zgrabnej sylwetce, ale nie masz czasu na siłownię? Na początek wystarczą systematyczne ćwiczenia w domu, które mogą wspomóc odchudzanie i poprawić samopoczucie. Sprawdź pomysły na trening w domu – ćwiczenia cardio dla początkujących, ćwiczenia odchudzające uda i brzuch.

Ćwiczenia w domu to świetna alternatywa dla treningów na siłowni czy w klubach fitness – trening w domu może przynieść niesamowite efekty (szczególnie w połączeniu z odpowiednią dietą), a przy okazji oszczędzisz czas i pieniądze. Jak ćwiczyć w domu?

 

Ćwiczenia odchudzające w domu – rozgrzewka

Ćwiczenia zawsze zacznij od rozgrzewki. Wykonaj kolejno: krążenie głową, krążenie ramion, barków i nadgarstków, skrętoskłony, krążenie bioder, bieg w miejscu.

 

Jak ćwiczyć brzuch?

Na początek wystarczą proste ćwiczenia w domu – bez sprzętu: tradycyjne brzuszki (połóż się na plecach, zegnij w nogi w kolanach, oprzyj głowę na rękach i wykonuj wznosy tułowia, ale nie odrywaj od podłoża całych pleców), brzuszki skośne, wznosy nóg w górę, pionowe i poziome nożyce. Zacznij od kilku serii po 10 powtórzeń, ćwicz co 2-3 dni, zwiększając liczbę serii.

 

Ćwiczenia odchudzające uda

Przysiady mogą nie tylko odchudzić uda i pośladki, ale też wzmocnić mięśnie. Na początek wystarczy ok. 50 przysiadów dziennie – każdego dnia zwiększaj liczbę powtórzeń, aby dojść do minimum 100. Dodatkowo wykonuj wypady i wykroki (z lekkimi hantlami) – te ćwiczenia pomogą w walce z cellulitem i wzmocnią mięśnie nóg.  

 

Trening kardio – efekty

Trening kardio (trening wytrzymałościowy) to zestaw ćwiczeń mających na celu poprawę wydolności serca i zarazem skuteczna broń w walce ze zbędnymi kilogramami.

 

Trening kardio – przykłady:

  • bieganie;
  • marszobiegi;
  • nordic walking;
  • jazda na rowerze;
  • trening na rowerku stacjonarnym;
  • trening na stepperze;
  • jeżdżenie na łyżwach;
  • skakanie na skakance.

Jeżeli się odchudzasz, to długi trening kardio warto wykonać minimum 2 razy w tygodniu. Uzupełnieniem może być trening interwałowy w domu (1 w tygodniu), czyli trening o zmiennej intensywności ćwiczeń, oraz trening siłowy (1 w tygodniu). Pierwsze efekty systematycznych ćwiczeń w domu zauważysz już po miesiącu. Powodzenia!

Jacek Krajl

Elite Diet - profil Facebook
Elite Diet - profil Instagram