PERSONALNY CATERING DIETETYCZNY

Dlaczego warto ćwiczyć?

Złe samopoczucie? Brak energii? Niska samoocena? Często czujesz się przemęczona i znudzona? Pragniesz czasem oderwać się od codziennych zmartwień? Te i wiele innych problemów można rozwiązać w bardzo łatwy sposób. Zapisz się na zajęcia… do klubu fitness!

Nie od dziś wiadomo, że wysiłek fizyczny jest niezwykle istotny w życiu każdego człowieka. Wpływa zarówno na nasze zdrowie jak i samopoczucie. Ma nieskończenie wiele zalet, które odczuwa się już po pierwszym wykonanym treningu. Warto sobie uświadomić jak istotną rolę odgrywa w naszym życiu ruch, wygospodarować trochę czasu tylko dla siebie i aktywnie go wykorzystać. Ćwiczyć można oczywiście wszędzie, ale treningi w grupie, pod okiem wykwalifikowanego instruktora będą nie tylko bardziej efektywne, ale również niezwykle motywujące.

Co daje nam regularne uprawianie sportu?

1. Przede wszystkim poprawienie kondycji fizycznej, na wielu różnych płaszczyznach:

  • Serce staje się mocniejsze i bardziej wydajne
  • Mięśnie silniejsze
  • Zwiększa się giętkość ciała
  • Podnosi się nasza ogólna sprawność fizyczna, poprawia krążenie krwi – męczymy się rzadziej (brak zadyszki przy wspinaniu się na schody i podczas biegu do autobusu, brak kolki przy gonitwie za dzieckiem J). Ogólnie mamy więcej siły do życia.

2. Obok odpowiedniej diety, ćwiczenia są oczywiście niezbędne do utrzymania prawidłowej wagi, utraty zbędnych kilogramów i zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Ciało staje się jędrniejsze, sprawniejsze, mamy nad nim lepszą kontrolę.

3. Wysiłek fizyczny wyzwala w naszym organizmie endorfiny, czyli „hormony szczęścia”, dzięki czemu nasz nastrój ulega znacznej poprawie i wypełnia nas pozytywna energia. To właśnie ruch jest naturalnym środkiem antydepresyjnym oraz lekiem na stres i napięcie.

4. Ćwiczenia wzmacniają układ immunologiczny. Jesteśmy mniej podatne na choroby, nasza odporność wzrasta. Organizm lepiej zabezpiecza się przed wirusami, jest zahartowany- zwłaszcza, jeżeli trenujemy bez względu na pogodę i porę roku.

5. Poświęcamy czas tylko sobie, nawiązujemy nowe znajomości w klubie i spędzamy czas w sympatycznej atmosferze. Ponadto wspólnie z instruktorkami wspieramy się i motywujemy do wysiłku, cieszymy z osiąganych efektów.

Do nieocenionych korzyści płynących z regularnych treningów dodać trzeba także satysfakcję – zarówno z pokonywania wewnętrznego lenia, jak i spędzania pożytecznie czasu oraz oczywiście z osiągania widocznych efektów.

Brzmi świetnie, prawda? Koniec wymówek. Każdy moment jest dobry by zadbać o nową, lepszą siebie.

źródło: ilovefitness.pl
Wicej